Categories
SEO

SEO hizmeti, web siteye sahip olanların sayısı arttıkça önemini arttıran bir husustur. Deneyimli bir SEO ajansı ile çalışmak dijitalleşen bu dünyada rakiplerden bir adım önde olmak için gereklidir.

Bu gereklilik halinden dolayı da SEO hizmeti nedir ve neleri kapsar gibi birçok soru gündeme gelmektedir.

Bir web sitesine sahip olan herkesin öncelikli hedefi arama motorlarında üst sıralarda bulunarak sitelerine trafik kazandırmaktır.

Bu hedefe kolayca ulaşmanın adımlarından biri de SEO ajansı ile çalışmaktır. Bundan dolayı SEO ajanslarının size ne gibi faydası dokunabileceğini bilmek de önemlidir.

Bugünkü yazımızda SEO hizmetinin ne olduğundan ve SEO ajanslarının ne iş yaptıklarından söz edeceğiz.

SEO Hizmeti Nedir?

Daha önce SEO Nedir? Yazımızda SEO’nun ne olduğundan bahsetmiştik. SEO, arama motoru optimizasyonu olarak Türkçe’ye çevrilen ve web sitelerinin arama sonuçlarında daha iyi performans göstermesini sağlayan çalışmalar bütünüdür.

Eğer bir web sitesine sahipseniz bu durumda arama sonuçlarında kaçıncı sırada olduğunuz çok önemlidir. Çünkü ancak ilk sıralarda yer alırsanız sitenize trafik çekebilirsiniz.

SEO ajansları tarafından verilen SEO hizmeti rakiplerinize kıyasla web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan çalışmalardır.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

Profesyonel SEO uzmanlarından oluşan bir SEO ajansı, web site optimizasyonu yaptırmak isteyen müşterilerine kapsamlı bir hizmet sunar.

SEO hizmeti sunan bir SEO ajansı bu hizmeti sunarken şu adımları izler:

•Profesyonel bir SEO ajansının müşterileri için yapacağı ilk şey mevcut web sitesinin durumunu incelemektir. SEO ajansı bu incelemeyi birçok araç kullanarak web sitesinde bulunan sayfa ve içeriklerin analizini yaparak oluşturur.

•Yapılan inceleme haricinde SEO ajansı müşterisinin yükselişe geçmesi gereken anahtar kelimeleri de belirler. Bunun için de detaylı bir anahtar kelime analizi yaparak bulduğu kelimelerdeki ilerleyişi raporlar.

•Anahtar kelime analizini ayrıca rakip sitelerin yardımıyla yapar. Bu sayede anahtar kelimelerin güçlü yanlarını keşfeder.

•Bütün bu analizlerin dışında SEO ajansı hizmeti içerisinde web sitesi içerisindeki backlink sayısını ve kalitesini kontrol eder.

•SEO ajansı hem iç SEO çalışmaları hem de dış SEO çalışmalarını yerine getirir.

•Profesyonel SEO ajansları müşterilerinin web siteleri için doğru ve doğal backlink bulmaları konusunda da destek olur. Çünkü backlink web site optimizasyonu için en önemli hususlardan biridir.

•SEO ajansı ayrıca web sitesi içerisindeki içerikleri de kontrol eder. Çünkü web sitesinde bulunan içerikler arama sonuçlarında daha iyi bir yerde olmanın anahtarıdır. SEO ajansı web sitesinde bulunan içerikleri kontrol ederken içeriklerin arama motorlarının beklentilerine uygun ve faydalı, nitelikli içerikler olup olmadığına bakacaktır.

•SEO ajansı içeriklerin kontrolü haricinde web sitesinde bulunan içeriklerin hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığının da kontrolünü yapar. Bunun için de sosyal medya platformlarından yararlanır.

•Dijital dünya sürekli gelişen bir diyar olduğu için SEO ajansının bir gün yaptığı şey web sitesi için yeterli olmayabilir. Bunun için SEO ajansı arama motorlarına gelen güncellemeleri ve internetteki son trendleri de sıkı bir şekilde takip eder. Bu sayede müşterilerinin web sitelerinin güncel olmasını da sağlamış olurlar.

Neden SEO Hizmeti Alınmalı?

Bir web sitesine yapılan SEO çalışmalarının onun arama sonuçlarında daha iyi bir yerde olmasını ve bu sayede de web sitesine daha fazla trafik çekmesine yarayacağını belirtmiştik.

Web site sahipleri özellikle işletme sahipleri çoğu zaman web sitelerinin bu özelliklerini iyileştirmek için zaman ayıramazlar. Ayrıca SEO çalışmaları karmaşık bir yapıda olduğu ve yanlış bazı eylemlerin web sitesi için olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden dolayı SEO çalışmalarının profesyonel bir SEO ajansı tarafından yapılması gerekir.

Eğer web siteniz arama motorları tarafından hiç algılanmıyorsa ya da sadece sonlarda bulunuyorsa bu durumda web sitenizin müstakbel ziyaretçileri rakip sitelere gidiyor demektir. Bunun olmaması için arama motorlarının tüm kurallarına uymanız gerekir. Bu kurallara uyabilmeniz için ise öncelikle bu kuralları iyi bilen birilerinden yani SEO ajansından yardım almanız gerekir.

Doğru SEO teknikleri ile web sitenizin daha iyi konuma gelmesini sağlamak için WeaSocial’in deneyimli SEO uzmanlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem web sitenizi daha iyi bir konuma getirmiş olursunuz hem de web site trafiğinizi arttırarak kendinize potansiyel müşteriler bulmuş olursunuz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir