Categories
Web Tasarım

Dijital dünya sayesinde artık her ihtiyacımızı online olarak yapabilmekteyiz. Örneğin artık kitaplardan bilgi aramak yerine arama motorları kullanarak kısa sürede aradığımız bilgiye ulaşmaya çalışırız. Ya da satın almak istediğimiz bir ürünü mağazaya gitmeden evimize gelmesini sağlarız.

Bütün bu ihtiyaçlarımızı sağlayan web sitelerine sahip olmak kullanıcılar açısından velinimet sayılır. Çünkü markaların veya işletmelerin web siteleri olmasaydı hem istedikleri bilgiyi hem de istedikleri ürünü elde etmeleri uzun süreler alacaktı.

Cebimize dahi sığdırabildiğimiz bu dünya sayesinde artık neredeyse her şeye tek bir tık ile ulaşabiliyoruz. Bunu bize sağlayan ise aslında işletmelerin ve markaların web siteleridir.

Bugünkü yazımızda bir işletme, marka veya kişisel blogunuz için neden web sitesine sahip olmanız gerektiğini açıklayacağız.

Web Site Firma İmajını Daha Kurumsal Gösterir ve Güvenilirliğini Arttırır

İster büyük olun ister küçük artık her işletmenin kendisine ait bir web sitesi bulunmaktadır. Bir web sitesine sahip olmanın en önemli faydalarından biri işletmenizi kurumsal göstermesidir.

İşletmenizin ismine ait bir alan adı ile sahip olduğunuz web sitesi size kurumsal bir mail adresi de sunar. Hedef kitleniz ile iletişim kurarken bu mail adresini kullandığınızda hedef kitleniz işletmenizi daha ciddi ve prestijli bir işletme olarak görecektir.

Bu sayede de marka güvenirliğiniz artacaktır.

Web Sitenizde Tüm Ürün ve Hizmetlerinizi Sergileyebilirsiniz

Günümüzde birçok türde web sitesi bulunmaktadır. Kişisel bloglardan tutun da evcil hayvan bakımına kadar bilgi edinebileceğiniz birçok site vardır.

Siz de ister kişisel isterseniz de markanız için bir web sitesi açarak hem geniş kitlelere ulaşabilir hem de bu amaç için çok fazla para harcamamış olursunuz.

Web siteleri her marka için önemli olsa da özellikle işletmeler için önemlidir. Çünkü işletmeler ürün ve hizmet yelpazelerini, şirket imajınızı fotoğraf, video gibi medyalarla destekleyerek potansiyel müşterilerine gösterebilir ve onları bağlı müşteri haline getirebilirler.

Çoğu tüketici fiziki mağazalardan alışveriş yapsa bile öncelikle online mağazalardan ürün hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bunun için işletmelerin web sitelerinde sattıkları ürün ve hizmetler hakkında bilgiler vermesi potansiyel müşterileri açısından çok önemlidir.

Web Siteniz ile Hedef Kitlenize Çok Kolay Yoldan Ulaşım Sağlayabilirsiniz

Her gün her saniye internet ile iç içeyiz. Bundan dolayı da sahip olduğunuz web sitesi sayesinde siz de hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bunun için arama sonuç listelerinde üst sıralarda yer almanız gerekse bile az maliyetle ama uzun bir süre çalışmalar yaptıktan sonra kalıcı ve etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Web sitenize giren kullanıcılarınıza e-posta, iletişim formları hatta pencerenizin sağ alt köşesinden çıkan kutucuklardaki sohbet uygulamaları sayesinde ulaşabilir ve onlar ile iletişim kurabilirsiniz.

Web Siteniz 7/24 Açıktır ve Sürekli Reklam İmanı Sağlar

Reklam sunmak için genellikle sosyal medya platformları uygun görülür. Çoğu işletme sahibi eğer orada var olurlarsa başka bir şeye ihtiyaçları olmayacağını düşünürler. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir.

Web sitesi işletmenizin reklam imkanı kolaylıkla sağlayabilir. Hatta bunu uygun bir bütçe ile yapar. Çünkü web siteniz 7/24 açık bir mağaza gibidir.

Evet, sosyal medya hedef kitlenize ulaşmak konusunda size yardımcı olabilir ama sürekli güncellenen ve yenilenen bu alanda hedef kitlenizin bugün hala kullandığınız sosyal medyada olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Ayrıca sosyal medya mecralarına gelen güncellemelere de uymanız ve sizin kararınız olmayan yenilikler ile baş etmeniz gerekir.

Oysa bir web sitesine sahip olduğunuzda ipler sizin elinizdedir. Yani web siteniz herhangi bir denetim veya güncelleme olmadan 7 gün 24 saat boyunca çalışır ve size hizmet eder.

Görüldüğü gibi web sitesine sahip olmanın faydaları saymakla bitmez. Bunu ancak bir web sitesine sahip olduğunuzda anlayabilirsiniz. Siz de eğer bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız WeaSocial ile iletişime geçerek uzman web tasarımcılarımız sayesinde kaliteli ve kullanıcı dostu bir site elde edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir